Növényvédelmi drónpilóta képzés

A szőlészeknek-borászoknak gyors, valós idejű és pontos adatokra vannak szükségük ahhoz, hogy időben fel tudjanak lépni valamilyen probléma ellen. Ebben nyújthatnak segítséget a mezőgazdasági felvételező drónok, melyekkel azonnal fel tudják mérni milyen állapotban vannak a növények, milyen a tápanyag ellátottság és a stresszállapot, mennyire gyomosodik a terület, vagy akár a vadkár mértékének megállapítására, vagy a vadállomány számlálására is használhatóak. A mezőgazdasági drónok többsége többcsatornás, multispektrális vagy hőkamerával vannak felszerelve. A szenzorok segítségével időben észrevehetjük a belvíz-, aszály-, vagy akár fagykárt is. A drónoknak köszönhetően már korai stádiumban észlelhetőek a növényi betegségek és kártevők gócpontjai, amikor még nem mutatkoznak a növényeken tünetek, így időben fel lehet ellenük lépni, mielőtt komolyabb kárt, vagy terméskiesést okoznának. Drónokkal felderíthető hol található kevesebb tápanyag a földben, így lehet optimalizálni a műtrágya kijuttatást; tőkeszámlálás végezhető, mellyel pontosabban becsülhető az agrotechnikai munka, vagy a várható termésmennyiség.

A mezőgazdasági permeteződrónok pedig olyan területekre is képesek eljuttatni a növényvédőszert, vagy növénykondicionáló anyagot, amelyek nehezebben megközelíthetőek, meredek hegyoldalon helyezkednek el, illetve a növény fejlettsége vagy a talaj állapota miatt nem járható a földi gépek számára. Ráadásul ezen készítményeket helyspecifikusan változtatható dózisban, és a sorok irányától függetlenül lehet kijuttatni. Egyes permetező drónok akár 30 liter műtrágyát vagy növényvédőszert tudnak kiszórni, és átlagosan 10-15 hektárnyi területet képesek lepermetezni egy óra alatt.

Az intenzív vagy ökológiai gazdálkodási rendszerben is használhatóak, mivel talaj és környezetkímélő növénykondicionálást tesznek lehetővé. A permetező drónok helyes használatával kevesebb növényvédőszer kerül ki a területekre, így kevesebb a szermaradék, sőt, vizsgálatok bizonyítják, hogy akár 40%-kal kevesebb szer jut a talajra a hagyományos földi gépekhez képest.

A drónok olcsóbban működtethetőek, kisebb a tőkeköltségük, költséghatékonyak és jól használhatóak kis kultúrákban is a talaj állapotától függetlenül. A problémás foltok gyors, pontos és helyspecifikus kezelését teszik lehetővé, amellyel akár 90% víz és 50% növényvédő szer megtakarítás érhető el.

A NÉBIH által akkreditált növényvédelmi drónpilóta képzésünk során az érdeklődök tanulhatnak a növényvédelmi drón alapismeretekről, agrometerológiai alapismeretekről, térinformatikai alapismeretekről, illetve elsajátíthatják a növényvédelmi permetező drón kezelését a gyakorlatban. Azoknak ajánljuk, akik szeretnének a drónos növényvédelem területén minden jogszabályi előírást betartva szolgáltatni, tevékenységet végezni, és akik szeretnének megbízható forrásból felkészülni a legprofibb szakemberek közreműködésével.

Dr. Beleznai Orsolya, DUPLITEC Kft.

A szóban forgó drónokról bővebb információért keresse a Duplitec Kft-t, mint a DJI drónok legnagyobb hivatalos forgalmazóját.

DUPLITEC Kft.

H-1141 Budapest, Öv utca 39-41

Email: agro@duplitec.hu

www.dupliglobal.com

További részletek a képzéssel kapcsolatban: https://tanfolyamokneked.com/novenyvedelmi-dronpilota-tanfolyam/